Apem Inc. Q6P1CXXW24
Q6P1CXXW24 picture photo
Mfg. Part Number
Q6P1CXXW24
Brief Description
INDICATOR 24V 6MM PROMINENT WHT
Datasheet Download
Q6P1CXXW24.pdf
Availability of Q6P1CXXW24
QUANTITY
Q6P1CXXW24 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q6P1CXXW24
Internal Part NumberEIS-Q6P1CXXW24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
TypeLED
Lamp ColorWhite
Lens ColorWhite
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.24" (6.10mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 3mm (T-1)
Millicandela Rating100mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle100°
Termination StyleSolder Lug
Ingress Protection-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q6P1CXXW24
Related LinksQ6P1C, Q6P1CXXW24 Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q6P1CXXW24 Details Description
Related parts for Q6P1CXXW24
IC REG LDO 3V/3V/2.8V 16MLF datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 100V P2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
LCD MONITOR 12.1" TOUCH SCREEN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC DDR3 1GB 78BGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 2.7NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf