Apem Inc. Q6P3BXXY24E
Q6P3BXXY24E picture photo
Mfg. Part Number
Q6P3BXXY24E
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
LED PM IND PROMINENT YLW
Datasheet Download
Q6P3BXXY24E.pdf
Availability of Q6P3BXXY24E
QUANTITY
Q6P3BXXY24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q6P3BXXY24E
Internal Part NumberEIS-Q6P3BXXY24E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesQ Series
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.24" (6.10mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 3mm (T-1)
Millicandela Rating30mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle100°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
Ingress ProtectionIP67
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q6P3BXXY24E
Related LinksQ6P3B, Q6P3BXXY24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q6P3BXXY24E Details Description
Related parts for Q6P3BXXY24E
CONN RECEPT 24POS .80MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 144TQFP datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS SOT23-6 datasheet.pdf
RES 270K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf