Apem Inc. Q6R1BXXY24E
Q6R1BXXY24E picture photo
Mfg. Part Number
Q6R1BXXY24E
Brief Description
INDICATOR 24V 6MM RECESSED YEL
Datasheet Download
Q6R1BXXY24E.pdf
Availability of Q6R1BXXY24E
QUANTITY
Q6R1BXXY24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q6R1BXXY24E
Internal Part NumberEIS-Q6R1BXXY24E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Standard Package10
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.24" (6.10mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 3mm (T-1)
Millicandela Rating30mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q6R1BXXY24E
Related LinksQ6R1B, Q6R1BXXY24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q6R1BXXY24E Details Description
Related parts for Q6R1BXXY24E
IC ENCORE MCU FLASH 4K 20SOIC datasheet.pdf
IND PB ILLUM RND GRAY GREEN 24V datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf