Apem Inc. Q8F1CXXR110E
Q8F1CXXR110E picture photo
Mfg. Part Number
Q8F1CXXR110E
Brief Description
INDICATOR 110V 8MM FLUSH RED
Datasheet Download
Q8F1CXXR110E.pdf
Availability of Q8F1CXXR110E
QUANTITY
Q8F1CXXR110E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8F1CXXR110E
Internal Part NumberEIS-Q8F1CXXR110E
Standard Package25
TypeLED
Lamp ColorRed
Lens ColorRed
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating10mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8F1CXXR110E
Related LinksQ8F1CX, Q8F1CXXR110E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8F1CXXR110E Details Description
Related parts for Q8F1CXXR110E
IC REG SWTCHD CAP INV 25MA 5TSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 25W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 46V SOT23-5 datasheet.pdf
IC DVR LED 64LED/7SEG SPI 24UQFN datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 5.5A 72 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf