Apem Inc. Q8F1CXXR12E
Q8F1CXXR12E picture photo
Mfg. Part Number
Q8F1CXXR12E
Brief Description
INDICATOR 12V 8MM FLUSH RED
Datasheet Download
Q8F1CXXR12E.pdf
Availability of Q8F1CXXR12E
QUANTITY
Q8F1CXXR12E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8F1CXXR12E
Internal Part NumberEIS-Q8F1CXXR12E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Featured ProductAPEM Introduces Superbright LED Indicators
TypeLED
Lamp ColorRed
Lens ColorRed
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating10mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8F1CXXR12E
Related LinksQ8F1C, Q8F1CXXR12E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8F1CXXR12E Details Description
Related parts for Q8F1CXXR12E
VARISTOR 216V 30A DISC 40MM datasheet.pdf
IC REG BCK BST INV ADJ 0.2A 8DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
IC FPGA SOC 50K LUTS 484FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf