Apem Inc. Q8F1CXXW12E
Q8F1CXXW12E picture photo
Mfg. Part Number
Q8F1CXXW12E
Brief Description
INDICATOR 12V 8MM FLUSH WHITE
Datasheet Download
Q8F1CXXW12E.pdf
Availability of Q8F1CXXW12E
QUANTITY
Q8F1CXXW12E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8F1CXXW12E
Internal Part NumberEIS-Q8F1CXXW12E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Featured ProductAPEM Introduces Superbright LED Indicators
Standard Package10
TypeLED
Lamp ColorWhite
Lens ColorWhite
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating25mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8F1CXXW12E
Related LinksQ8F1C, Q8F1CXXW12E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8F1CXXW12E Details Description
Related parts for Q8F1CXXW12E
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
SWITCH SNAP SPST-NO 16A SLD TERM datasheet.pdf
CONN SPADE UNINS 13-18AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 680 OHM 1206 datasheet.pdf