Apem Inc. Q8F1CXXY12E
Q8F1CXXY12E picture photo
Mfg. Part Number
Q8F1CXXY12E
Brief Description
INDICATOR 12V 8MM FLUSH YELLOW
Datasheet Download
Q8F1CXXY12E.pdf
Availability of Q8F1CXXY12E
QUANTITY
Q8F1CXXY12E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8F1CXXY12E
Internal Part NumberEIS-Q8F1CXXY12E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Featured ProductAPEM Introduces Superbright LED Indicators
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating6mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8F1CXXY12E
Related LinksQ8F1C, Q8F1CXXY12E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8F1CXXY12E Details Description
Related parts for Q8F1CXXY12E
IC REG LDO 1.9V 50MA SC70-5 datasheet.pdf
IC RS485/422 RX 32MBPS 16-QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENS PROX M30 15MM PNP-NO SHIELD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
RES 1.33M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf