Apem Inc. Q8F1CZZRYG12E
Q8F1CZZRYG12E picture photo
Mfg. Part Number
Q8F1CZZRYG12E
Brief Description
LED INDICATOR 8MM FLUSH TRI-COLO
Datasheet Download
Q8F1CZZRYG12E.pdf
Availability of Q8F1CZZRYG12E
QUANTITY
Q8F1CZZRYG12E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8F1CZZRYG12E
Internal Part NumberEIS-Q8F1CZZRYG12E
TypeLED
Lamp ColorGreen, Red, Yellow
Lens Color-
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage12V Green, 12V Red, 12V Yellow
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating8mcd Green, 10mcd Red, 6mcd Yellow
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8F1CZZRYG12E
Related LinksQ8F1CZ, Q8F1CZZRYG12E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8F1CZZRYG12E Details Description
Related parts for Q8F1CZZRYG12E
POLYSWITCH RTE SERIES 1.20A HOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS R/A 15GOLD SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf