Apem Inc. Q8P1BXXB24E
Q8P1BXXB24E picture photo
Mfg. Part Number
Q8P1BXXB24E
Brief Description
INDICATOR 24V 8MM PROMINENT BLU
Datasheet Download
Q8P1BXXB24E.pdf
Availability of Q8P1BXXB24E
QUANTITY
Q8P1BXXB24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8P1BXXB24E
Internal Part NumberEIS-Q8P1BXXB24E
Standard Package25
TypeLED
Lamp ColorBlue
Lens ColorBlue
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating90mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8P1BXXB24E
Related LinksQ8P1B, Q8P1BXXB24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8P1BXXB24E Details Description
Related parts for Q8P1BXXB24E
RES SMD 249K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 600MA 150 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 665K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 12A 9 MOHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 176LQFP datasheet.pdf
RES 154 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.15A 4X2SON datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 4.25A 44 MOHM TH datasheet.pdf