Apem Inc. Q8P1BXXW110E
Q8P1BXXW110E picture photo
Mfg. Part Number
Q8P1BXXW110E
Brief Description
INDICATOR 110V 8MM PROMINENT WHT
Datasheet Download
Q8P1BXXW110E.pdf
Availability of Q8P1BXXW110E
QUANTITY
Q8P1BXXW110E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8P1BXXW110E
Internal Part NumberEIS-Q8P1BXXW110E
Standard Package25
TypeLED
Lamp ColorWhite
Lens ColorWhite
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating150mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8P1BXXW110E
Related LinksQ8P1BX, Q8P1BXXW110E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8P1BXXW110E Details Description
Related parts for Q8P1BXXW110E
SWITCH TOGGLE SPDT 10A 125V datasheet.pdf
10P MTA156 ASSY ON TAPE LF datasheet.pdf
Crystal 18.089583MHz 10ppm 10pF 70 Ohm 0°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SATA HOST REC. R/A SMT TYPE datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.25A 4DSBGA datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG SLATE 100' datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.3V 0.15A 4WLCSP datasheet.pdf