Apem Inc. Q8P1CXXB24
Q8P1CXXB24 picture photo
Mfg. Part Number
Q8P1CXXB24
Brief Description
INDICATOR 24V 8MM PROMINENT BLUE
Datasheet Download
Q8P1CXXB24.pdf
Availability of Q8P1CXXB24
QUANTITY
Q8P1CXXB24 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8P1CXXB24
Internal Part NumberEIS-Q8P1CXXB24
TypeLED
Lamp ColorBlue
Lens ColorBlue
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating90mcd
Termination StyleSolder Lug
Ingress Protection-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8P1CXXB24
Related LinksQ8P1C, Q8P1CXXB24 Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8P1CXXB24 Details Description
Related parts for Q8P1CXXB24
CAP CER 6800PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
CABLE SERVOMOTOR FOR CNB 5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 30.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 20K OHM 1206 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.024UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.047 UF 20% 300 VAC RA datasheet.pdf