Apem Inc. Q8P1CXXSY12
Q8P1CXXSY12 picture photo
Mfg. Part Number
Q8P1CXXSY12
Brief Description
INDICATOR 12V 8MM PROMINENT YLW
Datasheet Download
Q8P1CXXSY12.pdf
Availability of Q8P1CXXSY12
QUANTITY
Q8P1CXXSY12 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8P1CXXSY12
Internal Part NumberEIS-Q8P1CXXSY12
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorColorless
Lens TransparencyClear
RatingsDC
Voltage12V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating2100mcd
Termination StyleSolder Lug
Ingress Protection-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8P1CXXSY12
Related LinksQ8P1C, Q8P1CXXSY12 Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8P1CXXSY12 Details Description
Related parts for Q8P1CXXSY12
CONN HDR 2MM MALE 2ROW R/A 18POS datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TXRX OPT SM SONET OC3/SDH 2X10 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 180D 1ST datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF REC datasheet.pdf
MF SR VT HDR ASSY 125 CP 5CKT SI datasheet.pdf
38999 I CON 16 SKT datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 144 CLBs, 2000 Gates, 188MHz, CMOS, CPGA84 IC datasheet.pdf