Apem Inc. Q8P1CXXY24E
Q8P1CXXY24E picture photo
Mfg. Part Number
Q8P1CXXY24E
Brief Description
INDICATOR 24V 8MM PROMINENT YEL
Datasheet Download
Q8P1CXXY24E.pdf
Availability of Q8P1CXXY24E
QUANTITY
Q8P1CXXY24E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8P1CXXY24E
Internal Part NumberEIS-Q8P1CXXY24E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Featured ProductAPEM Introduces Superbright LED Indicators
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating40mcd
Termination StyleSolder Lug
Ingress ProtectionIP67
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8P1CXXY24E
Related LinksQ8P1C, Q8P1CXXY24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8P1CXXY24E Details Description
Related parts for Q8P1CXXY24E
IC FREQ SYNTH DUAL 20LAMUCSP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 350MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
HEADER 8POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
OPERATOR INTERFACE DISPLA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG WHITE 100' datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FERRITE CORE ER 343NH N27 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 216POS .050 SMD datasheet.pdf