Apem Inc. Q8R1CXXY110E
Q8R1CXXY110E picture photo
Mfg. Part Number
Q8R1CXXY110E
Brief Description
INDICATOR 110V 8MM RECESSED YEL
Datasheet Download
Q8R1CXXY110E.pdf
Availability of Q8R1CXXY110E
QUANTITY
Q8R1CXXY110E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8R1CXXY110E
Internal Part NumberEIS-Q8R1CXXY110E
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating40mcd
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8R1CXXY110E
Related LinksQ8R1CX, Q8R1CXXY110E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8R1CXXY110E Details Description
Related parts for Q8R1CXXY110E
IDC CABLE - MDH14K/MC14F/MDL14K datasheet.pdf
IC STD VIDEO FILTER 3CH 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" STACKER datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V WHITE datasheet.pdf
INSULATION CUT OFF PUNCH datasheet.pdf
AM2161SC5-18 SPACER BLOCK datasheet.pdf
HAN R23 METAL SCREW COVER HOOD datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT datasheet.pdf