Apem Inc. Q8R3BXXHG110E
Q8R3BXXHG110E picture photo
Mfg. Part Number
Q8R3BXXHG110E
Brief Description
LED PMI RECESSED 110VAC GREEN
Datasheet Download
Q8R3BXXHG110E.pdf
Availability of Q8R3BXXHG110E
QUANTITY
Q8R3BXXHG110E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8R3BXXHG110E
Internal Part NumberEIS-Q8R3BXXHG110E
TypeLED
Lamp ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating40mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle100°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8R3BXXHG110E
Related LinksQ8R3BX, Q8R3BXXHG110E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8R3BXXHG110E Details Description
Related parts for Q8R3BXXHG110E
CONN TERMIN PLUG BNC 75OHM 10PC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4CHAN 2.7-5V 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK INV ADJ/-15V 8DIP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS/NEG 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX 0.8MM NPN 10-30VDC datasheet.pdf
0.100" HDR TH datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf