Apem Inc. Q8R3BXXHR110E
Q8R3BXXHR110E picture photo
Mfg. Part Number
Q8R3BXXHR110E
Brief Description
LED PMI RECESSED 110VAC RED
Datasheet Download
Q8R3BXXHR110E.pdf
Availability of Q8R3BXXHR110E
QUANTITY
Q8R3BXXHR110E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8R3BXXHR110E
Internal Part NumberEIS-Q8R3BXXHR110E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Featured ProductAPEM Introduces Superbright LED Indicators
TypeLED
Lamp ColorRed
Lens ColorRed
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating50mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle100°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
Ingress ProtectionIP67
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8R3BXXHR110E
Related LinksQ8R3BX, Q8R3BXXHR110E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8R3BXXHR110E Details Description
Related parts for Q8R3BXXHR110E
IC INVERTER 8-INPUT 20QSOP datasheet.pdf
RES SMD 107KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 10POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS SKT datasheet.pdf
CABLE 2POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.75-3.6V 60W datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf