Apem Inc. Q8R3BXXHW110E
Q8R3BXXHW110E picture photo
Mfg. Part Number
Q8R3BXXHW110E
Brief Description
LED PMI RECESSED 110VAC WHITE
Datasheet Download
Q8R3BXXHW110E.pdf
Availability of Q8R3BXXHW110E
QUANTITY
Q8R3BXXHW110E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8R3BXXHW110E
Internal Part NumberEIS-Q8R3BXXHW110E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Indicators Overview
Featured ProductAPEM Introduces Superbright LED Indicators
TypeLED
Lamp ColorWhite
Lens ColorWhite
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating150mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle100°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
Ingress ProtectionIP67
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8R3BXXHW110E
Related LinksQ8R3BX, Q8R3BXXHW110E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8R3BXXHW110E Details Description
Related parts for Q8R3BXXHW110E
IC CONV PWM UVLO HV 7DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 22 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156" datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 850MA 235 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD80 datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
44 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
TV 39C 38#22D 1#8(QUAD) SKT RE datasheet.pdf
TV 24C 12#16 12#12 SKT PLUG datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf