Apem Inc. Q8R3CXXHB110E
Q8R3CXXHB110E picture photo
Mfg. Part Number
Q8R3CXXHB110E
Brief Description
LED PMI RECESSED 110VAC BLUE
Datasheet Download
Q8R3CXXHB110E.pdf
Availability of Q8R3CXXHB110E
QUANTITY
Q8R3CXXHB110E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8R3CXXHB110E
Internal Part NumberEIS-Q8R3CXXHB110E
TypeLED
Lamp ColorBlue
Lens ColorBlue
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating90mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle100°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8R3CXXHB110E
Related LinksQ8R3CX, Q8R3CXXHB110E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8R3CXXHB110E Details Description
Related parts for Q8R3CXXHB110E
IC OPAMP GP 1.2MHZ RRO 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" WW datasheet.pdf
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
1/4 INCH HST WHITE 25/4'/PKG datasheet.pdf
VGA MONITOR EXTENSION CABLE datasheet.pdf
TERM BLOCK 16A 300V 12-26AWG datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
MAGNETICS RF TRANSFORMER datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf