Apem Inc. Q8R3CXXHR110E
Q8R3CXXHR110E picture photo
Mfg. Part Number
Q8R3CXXHR110E
Brief Description
LED PMI RECESSED 110VAC RED
Datasheet Download
Q8R3CXXHR110E.pdf
Availability of Q8R3CXXHR110E
QUANTITY
Q8R3CXXHR110E Order Process
Ship out your order
Specifications of Q8R3CXXHR110E
Internal Part NumberEIS-Q8R3CXXHR110E
TypeLED
Lamp ColorRed
Lens ColorRed
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating50mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle100°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q8R3CXXHR110E
Related LinksQ8R3CX, Q8R3CXXHR110E Datasheet, Apem Inc. Distributor
Q8R3CXXHR110E Details Description
Related parts for Q8R3CXXHR110E
TRANS PNP DARL 32V 0.3A SOT-346 datasheet.pdf
IC PWM PROG SGL 5BIT DAC 16SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 15V SOT323 datasheet.pdf