Qualtek Electronics Corp. QDWT-35/12-01-48IN-5
QDWT-35/12-01-48IN-5 picture photo
Mfg. Part Number
QDWT-35/12-01-48IN-5
Brief Description
HEATSHRINK 35/12MM-48" BLACK
Datasheet Download
QDWT-35/12-01-48IN-5.pdf
Availability of QDWT-35/12-01-48IN-5
QUANTITY
QDWT-35/12-01-48IN-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of QDWT-35/12-01-48IN-5
Internal Part NumberEIS-QDWT-35/12-01-48IN-5
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied1.378" (35.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.472" (12.0mm)
Recovered Wall Thickness-
ColorBlack
Operating Temperature-45°C ~ 100°C
Shrink Temperature100°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QDWT-35/12-01-48IN-5
Related LinksQDWT-35/12, QDWT-35/12-01-48IN-5 Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
QDWT-35/12-01-48IN-5 Details Description
Related parts for QDWT-35/12-01-48IN-5
RES 57.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 6V 16MM RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
CBL R/A MMCX/R/A MMCX 12" RG316 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
FILTER DC PV INVERT 75A datasheet.pdf
RBO 8-FE-HC datasheet.pdf
.140 SHUR PLUG REC. datasheet.pdf
LD 4MM P-P SILIC .75 100CM YELLO datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf