Qualtek Electronics Corp. QDWT-45/15-01-48IN-5
QDWT-45/15-01-48IN-5 picture photo
Mfg. Part Number
QDWT-45/15-01-48IN-5
Brief Description
HEATSHRINK 45/15MM-48" BLACK
Datasheet Download
QDWT-45/15-01-48IN-5.pdf
Availability of QDWT-45/15-01-48IN-5
QUANTITY
QDWT-45/15-01-48IN-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of QDWT-45/15-01-48IN-5
Internal Part NumberEIS-QDWT-45/15-01-48IN-5
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied1.772" (45.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.591" (15.0mm)
Recovered Wall Thickness0.236" (6.00mm)
ColorBlack
Operating Temperature-45°C ~ 100°C
Shrink Temperature100°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QDWT-45/15-01-48IN-5
Related LinksQDWT-45/15, QDWT-45/15-01-48IN-5 Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
QDWT-45/15-01-48IN-5 Details Description
Related parts for QDWT-45/15-01-48IN-5
CONN HEADER .100 DUAL STR 8POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 2% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN RECPT 90POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
CAP NIOB OXI 220UF 20% 1.8V 2917 datasheet.pdf
CONN SMD SHD HDR TIN 10POS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
MODULE FEMALE 2POS SCREW datasheet.pdf