Bel Fuse Inc. QM48T50025-NAA0
QM48T50025-NAA0 picture photo
Mfg. Part Number
QM48T50025-NAA0
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
7W 2X 5V DC INPUT 16.8-75V
Datasheet Download
QM48T50025-NAA0.pdf
Availability of QM48T50025-NAA0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
QM48T50025-NAA0 Order Process
Ship out your order
Specifications of QM48T50025-NAA0
Internal Part NumberEIS-QM48T50025-NAA0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
Series-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QM48T50025-NAA0
Related LinksQM48T50, QM48T50025-NAA0 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
QM48T50025-NAA0 Details Description
Related parts for QM48T50025-NAA0
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL R/A 26POS datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR OCTAL 1:2.42 1.2MH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 234 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 90 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 10PF 250V NPO 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf