Taiyo Yuden QMK212B7152KD-T
QMK212B7152KD-T picture photo
Mfg. Part Number
QMK212B7152KD-T
Brief Description
CAP CER 1500PF 250V X7R 0805
Datasheet Download
QMK212B7152KD-T.pdf
Availability of QMK212B7152KD-T
QUANTITY
QMK212B7152KD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of QMK212B7152KD-T
Internal Part NumberEIS-QMK212B7152KD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QMK212B7152KD-T
Related LinksQMK212B, QMK212B7152KD-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
QMK212B7152KD-T Details Description
Related parts for QMK212B7152KD-T
FIXED IND 2NH 900MA 150 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 160A DO205AB datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT 200KSPS LP 28SOIC datasheet.pdf
SENSOR HOTPOT 10K OHM 300MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 50PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
POWERSOIC-10/PSOP-10/HSOP-10 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf