Taiyo Yuden QMK212BJ222KD-T
QMK212BJ222KD-T picture photo
Mfg. Part Number
QMK212BJ222KD-T
Brief Description
CAP CER 2200PF 250V X5R 0805
Datasheet Download
QMK212BJ222KD-T.pdf
Availability of QMK212BJ222KD-T
QUANTITY
QMK212BJ222KD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of QMK212BJ222KD-T
Internal Part NumberEIS-QMK212BJ222KD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QMK212BJ222KD-T
Related LinksQMK212B, QMK212BJ222KD-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
QMK212BJ222KD-T Details Description
Related parts for QMK212BJ222KD-T
RES SMD 6.81K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 36 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SOCKET FPC .4MM 34POS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf