Taiyo Yuden QMK212BJ332KD-T
QMK212BJ332KD-T picture photo
Mfg. Part Number
QMK212BJ332KD-T
Brief Description
CAP CER 3300PF 250V X5R 0805
Datasheet Download
QMK212BJ332KD-T.pdf
Availability of QMK212BJ332KD-T
QUANTITY
QMK212BJ332KD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of QMK212BJ332KD-T
Internal Part NumberEIS-QMK212BJ332KD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QMK212BJ332KD-T
Related LinksQMK212B, QMK212BJ332KD-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
QMK212BJ332KD-T Details Description
Related parts for QMK212BJ332KD-T
FIXED IND 220UH 220MA 770 MOHM datasheet.pdf
CABLE 50 OHM BNC(M) RG58C/U 240" datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OTP OCP HV 8SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.76K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO -12V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 14AWG WHITE 100' datasheet.pdf
BOARD DEV LCD EXPLORER datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 5.59MM datasheet.pdf