Taiyo Yuden QMK325B7104KN-T
QMK325B7104KN-T picture photo
Mfg. Part Number
QMK325B7104KN-T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1210
Datasheet Download
QMK325B7104KN-T.pdf
Availability of QMK325B7104KN-T
QUANTITY
QMK325B7104KN-T Order Process
Ship out your order
Specifications of QMK325B7104KN-T
Internal Part NumberEIS-QMK325B7104KN-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.083" (2.10mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QMK325B7104KN-T
Related LinksQMK325B, QMK325B7104KN-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
QMK325B7104KN-T Details Description
Related parts for QMK325B7104KN-T
CONN RECEPT 7 POS CST-100 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf