Hirose Electric Co Ltd QR/P1-16PC-C(50)
QR/P1-16PC-C(50) picture photo
Mfg. Part Number
QR/P1-16PC-C(50)
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG HOUSING 16 POS
Datasheet Download
QR/P1-16PC-C(50).pdf
Availability of QR/P1-16PC-C(50)
QUANTITY
QR/P1-16PC-C(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of QR/P1-16PC-C(50)
Internal Part NumberEIS-QR/P1-16PC-C(50)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QR/P1-16PC-C(50)
Related LinksQR/P1-16, QR/P1-16PC-C(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
QR/P1-16PC-C(50) Details Description
Related parts for QR/P1-16PC-C(50)
RES 680K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 10ppm 8.5pF 40 Ohm -20°C - 75°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 500mA (Switch) Backlight, Lighting 8-SOP datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 16POS datasheet.pdf
OSC XO 11.0592MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 6UH 1.5A 190 MOHM TH datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN CIRCULAR SKT 6 POS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf