Hirose Electric Co Ltd QR/P4-24S-C(02)
QR/P4-24S-C(02) picture photo
Mfg. Part Number
QR/P4-24S-C(02)
Brief Description
CONN SOCKET HOUSING 24 POS
Datasheet Download
QR/P4-24S-C(02).pdf
Availability of QR/P4-24S-C(02)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
QR/P4-24S-C(02) Order Process
Ship out your order
Specifications of QR/P4-24S-C(02)
Internal Part NumberEIS-QR/P4-24S-C(02)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QR/P4-24S-C(02)
Related LinksQR/P4-2, QR/P4-24S-C(02) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
QR/P4-24S-C(02) Details Description
Related parts for QR/P4-24S-C(02)
RES SMD 681K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 25V X7R 1812 datasheet.pdf
BASE STATION FSICE FOR MCU MOD datasheet.pdf
IC PLL CLK MULTIPLIER 8SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 177 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONN PIN HDR 2.5MM 10POS datasheet.pdf
DMVF187WE-180 datasheet.pdf
8UF 250V 9.5X32 85C AXI datasheet.pdf