Hirose Electric Co Ltd QR/P8-12S-C(02)
QR/P8-12S-C(02) picture photo
Mfg. Part Number
QR/P8-12S-C(02)
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Housings
Brief Description
CONN SOCKET HOUSING 12 POS
Datasheet Download
QR/P8-12S-C(02).pdf
Availability of QR/P8-12S-C(02)
QUANTITY
QR/P8-12S-C(02) Order Process
Ship out your order
Specifications of QR/P8-12S-C(02)
Internal Part NumberEIS-QR/P8-12S-C(02)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QR/P8-12S-C(02)
Related LinksQR/P8-1, QR/P8-12S-C(02) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
QR/P8-12S-C(02) Details Description
Related parts for QR/P8-12S-C(02)
IC DAC 20BIT BICMOS 20SO datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 850MA 180 MOHM datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY 900W 230V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
MICRO 25C S 8" YEL NI datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf