Qualtek Electronics Corp. QRA2-8/2-QC48IN-20
QRA2-8/2-QC48IN-20 picture photo
Mfg. Part Number
QRA2-8/2-QC48IN-20
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEATSHRINK 8/2MM-48"
Datasheet Download
QRA2-8/2-QC48IN-20.pdf
Availability of QRA2-8/2-QC48IN-20
QUANTITY
QRA2-8/2-QC48IN-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of QRA2-8/2-QC48IN-20
Internal Part NumberEIS-QRA2-8/2-QC48IN-20
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QRA2-8/2-QC48IN-20
Related LinksQRA2-8/2-, QRA2-8/2-QC48IN-20 Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
QRA2-8/2-QC48IN-20 Details Description
Related parts for QRA2-8/2-QC48IN-20
RES 2K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 95MA 5.2 OHM TH datasheet.pdf
CONN STACKER .156" 14POS SGL TIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 10POS .156 GREEN datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.04K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 68POS 1.27MM datasheet.pdf