Apem Inc. QRM85BXXR24E
QRM85BXXR24E picture photo
Mfg. Part Number
QRM85BXXR24E
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
LED PMI REAR MOUNT RED
Datasheet Download
QRM85BXXR24E.pdf
Availability of QRM85BXXR24E
QUANTITY
QRM85BXXR24E Order Process
Ship out your order
Specifications of QRM85BXXR24E
Internal Part NumberEIS-QRM85BXXR24E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesQRM
TypeLED
Lamp ColorRed
Lens ColorRed
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.32" (8.13mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating10mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle60°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
Ingress ProtectionIP67
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QRM85BXXR24E
Related LinksQRM85B, QRM85BXXR24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
QRM85BXXR24E Details Description
Related parts for QRM85BXXR24E
RM 12 REC. 7 POS. W/PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 0.8MM 20POS SMD GOLD datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 18POS .156 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.3A 6WDFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 18-36VIN 24VOUT datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 24pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf