Vishay/Dale RL20S622GB14
RL20S622GB14 picture photo
Mfg. Part Number
RL20S622GB14
Brief Description
RES 6.2K OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
RL20S622GB14.pdf
Availability of RL20S622GB14
QUANTITY
RL20S622GB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RL20S622GB14
Internal Part NumberEIS-RL20S622GB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-22684/02, RL20
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.2k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL20S622GB14
Related LinksRL20S6, RL20S622GB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL20S622GB14 Details Description
Related parts for RL20S622GB14
IDC CABLE - MKC20K/MC20M/MPL20K datasheet.pdf
JUMPER-H1504TR/A2015L/X 8" datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH SPST 6UDFN datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V 20% BX 1825 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 909K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf