Apem Inc. QRM85BXXY24E
QRM85BXXY24E picture photo
Mfg. Part Number
QRM85BXXY24E
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
LED PMI REAR MOUNT YELLOW
Datasheet Download
QRM85BXXY24E.pdf
Availability of QRM85BXXY24E
QUANTITY
QRM85BXXY24E Order Process
Ship out your order
Specifications of QRM85BXXY24E
Internal Part NumberEIS-QRM85BXXY24E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesQRM
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.32" (8.13mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 5mm (T-1 3/4)
Millicandela Rating6mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle60°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
Ingress ProtectionIP67
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QRM85BXXY24E
Related LinksQRM85B, QRM85BXXY24E Datasheet, Apem Inc. Distributor
QRM85BXXY24E Details Description
Related parts for QRM85BXXY24E
CONN EDGECARD 70POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY DUAL 20POS .100 datasheet.pdf
CONN RCPT 54 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 51 TYPEA 29POS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 2.46M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 15 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
ANT GRID 15DBI 2.4GHZ 30" N MALE datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf