Apem Inc. QS101XXHR110
QS101XXHR110 picture photo
Mfg. Part Number
QS101XXHR110
Brief Description
INDICATOR 10MM FIXED HI RED 110V
Datasheet Download
QS101XXHR110.pdf
Availability of QS101XXHR110
QUANTITY
QS101XXHR110 Order Process
Ship out your order
Specifications of QS101XXHR110
Internal Part NumberEIS-QS101XXHR110
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
TypeLED
Lamp ColorRed
Lens ColorRed
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.39" (9.91mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 12.00mm
Millicandela Rating6000mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle45°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QS101XXHR110
Related LinksQS101X, QS101XXHR110 Datasheet, Apem Inc. Distributor
QS101XXHR110 Details Description
Related parts for QS101XXHR110
WIRE MARKER B/W .10-.20"250PC datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 7.87 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 12A SYNC 17QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
SAW FILTER IF 456.0MHZ SMP-03 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf