Apem Inc. QS121XXHO110
QS121XXHO110 picture photo
Mfg. Part Number
QS121XXHO110
Brief Description
INDICATOR 12MM FIXED HI ORA 110V
Datasheet Download
QS121XXHO110.pdf
Availability of QS121XXHO110
QUANTITY
QS121XXHO110 Order Process
Ship out your order
Specifications of QS121XXHO110
Internal Part NumberEIS-QS121XXHO110
TypeLED
Lamp ColorOrange
Lens ColorOrange
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.47" (11.94mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 14.00mm
Millicandela Rating4100mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle45°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QS121XXHO110
Related LinksQS121X, QS121XXHO110 Datasheet, Apem Inc. Distributor
QS121XXHO110 Details Description
Related parts for QS121XXHO110
DIODE MODULE 1.2KV 60A ISOTOP datasheet.pdf