Apem Inc. QS121XXHY110
QS121XXHY110 picture photo
Mfg. Part Number
QS121XXHY110
Brief Description
INDICATOR 12MM FIXED HI YEL 110V
Datasheet Download
QS121XXHY110.pdf
Availability of QS121XXHY110
QUANTITY
QS121XXHY110 Order Process
Ship out your order
Specifications of QS121XXHY110
Internal Part NumberEIS-QS121XXHY110
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage110V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.47" (11.94mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 14.00mm
Millicandela Rating380mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle45°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QS121XXHY110
Related LinksQS121X, QS121XXHY110 Datasheet, Apem Inc. Distributor
QS121XXHY110 Details Description
Related parts for QS121XXHY110
VARISTOR 37V 30A 0805 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC OCT TRANS D LATCH 3ST 20SOIC datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.75 OHM 1% 1/2W 1913 datasheet.pdf
RES SMD 51M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
60710-14 ANVIL datasheet.pdf
COAX STRIPPING TOOL 2 STEP datasheet.pdf
LED BASED T2 TELE SLIDE BLU 24V datasheet.pdf
508 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
ER 35C 35#16 PIN RECP datasheet.pdf
CAP 270 UF 20% 35 V datasheet.pdf