TE Connectivity Raychem Cable Protection QSW-100-300
QSW-100-300 picture photo
Mfg. Part Number
QSW-100-300
Brief Description
QUICK SHRINK WRAP 100MMX300MM
Datasheet Download
QSW-100-300.pdf
Availability of QSW-100-300
QUANTITY
QSW-100-300 Order Process
Ship out your order
Specifications of QSW-100-300
Internal Part NumberEIS-QSW-100-300
SeriesQSW
Length11.8" (300mm)
Thickness0.025" (0.64mm)
Width3.937" (100mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QSW-100-300
Related LinksQSW-1, QSW-100-300 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
QSW-100-300 Details Description
Related parts for QSW-100-300
RES SMD 2K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS FEMALE PANEL #26 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 180MA 1.3 OHM datasheet.pdf