Vishay Semiconductor/Diodes Division VF30150C-M3/4W
VF30150C-M3/4W picture photo
Mfg. Part Number
VF30150C-M3/4W
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 30A 150V ITO220AB
Datasheet Download
VF30150C-M3/4W.pdf
Availability of VF30150C-M3/4W
QUANTITY
VF30150C-M3/4W Order Process
Ship out your order
Specifications of VF30150C-M3/4W
Internal Part NumberEIS-VF30150C-M3/4W
SeriesTMBS®
Packaging*
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)150V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.36V @ 15A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr200µA @ 150V
Mounting Type*
Package / Case*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VF30150C-M3/4W
Related LinksVF30150, VF30150C-M3/4W Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VF30150C-M3/4W Details Description
Related parts for VF30150C-M3/4W
CONN HEADER .100 SINGL STR 27POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 120MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 62.27VC SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf