TE Connectivity Raychem Cable Protection QSW-60-100
QSW-60-100 picture photo
Mfg. Part Number
QSW-60-100
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Wrap
Brief Description
QUICK SHRINK WRAP 60MMX100MM
Datasheet Download
QSW-60-100.pdf
Availability of QSW-60-100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
QSW-60-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of QSW-60-100
Internal Part NumberEIS-QSW-60-100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Wrap
SeriesQSW
Length3.937" (100mm)
Thickness0.025" (0.64mm)
Width2.362" (60.0mm)
FeaturesAdhesive Lined
MaterialPolyolefin, Irradiated
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QSW-60-100
Related LinksQSW-6, QSW-60-100 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
QSW-60-100 Details Description
Related parts for QSW-60-100
CONN HEADER 26POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DRVR MOSFET DUAL-CH 8DIP datasheet.pdf
DKIP COMPENSATED CHOKE 40A datasheet.pdf
OSC MEMS 15.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED DRIVER PS 100W datasheet.pdf