Intel QU80386SXTA25
QU80386SXTA25 picture photo
Mfg. Part Number
QU80386SXTA25
Brief Description
IC MPU I386 25MHZ 100QFP
Datasheet Download
QU80386SXTA25.pdf
Availability of QU80386SXTA25
QUANTITY
QU80386SXTA25 Order Process
Ship out your order
Specifications of QU80386SXTA25
Internal Part NumberEIS-QU80386SXTA25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingTray
Core ProcessorIntel386 SX
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed25MHz
Co-Processors/DSPMath Engine; Intel387 SX
RAM Controllers-
Voltage - I/O5.0V
Operating Temperature0°C ~ 100°C
Security Features-
Package / Case100-QFP
Supplier Device Package100-QFP
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QU80386SXTA25
Related LinksQU8038, QU80386SXTA25 Datasheet, Intel Distributor
QU80386SXTA25 Details Description
Related parts for QU80386SXTA25
CONV DC-DC 120W 48VIN 3.3V 25A datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 3NS 92FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT XSR 16POS .6MM IDC datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 1INPUT 14SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 229MA 900 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 40KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
RES SMD 4.87 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf