Intel QU80386SXTA40
QU80386SXTA40 picture photo
Mfg. Part Number
QU80386SXTA40
Brief Description
IC MPU I386 40MHZ 100QFP
Datasheet Download
QU80386SXTA40.pdf
Availability of QU80386SXTA40
QUANTITY
QU80386SXTA40 Order Process
Ship out your order
Specifications of QU80386SXTA40
Internal Part NumberEIS-QU80386SXTA40
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package55
PackagingTray
Core ProcessorIntel386 SX
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed40MHz
Co-Processors/DSPMath Engine; Intel387 SX
RAM Controllers-
Voltage - I/O5.0V
Operating Temperature0°C ~ 100°C
Security Features-
Package / Case100-QFP
Supplier Device Package100-QFP
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QU80386SXTA40
Related LinksQU8038, QU80386SXTA40 Datasheet, Intel Distributor
QU80386SXTA40 Details Description
Related parts for QU80386SXTA40
CONN HEADR R/A LO-PRO 20POS 30AU datasheet.pdf
IC REGISTERED TRANSCVR 56SSOP datasheet.pdf
RES WW 3W 36 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 76POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPDT SIM RLLR LVR datasheet.pdf