Nichicon QYX1H104JTP
QYX1H104JTP picture photo
Mfg. Part Number
QYX1H104JTP
Brief Description
CAP FILM 0.1UF 5% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
QYX1H104JTP.pdf
Availability of QYX1H104JTP
QUANTITY
QYX1H104JTP Order Process
Ship out your order
Specifications of QYX1H104JTP
Internal Part NumberEIS-QYX1H104JTP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.354" L x 0.217" W (9.00mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QYX1H104JTP
Related LinksQYX1H, QYX1H104JTP Datasheet, Nichicon Distributor
QYX1H104JTP Details Description
Related parts for QYX1H104JTP
IC CPLD 128MC 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
RES 25 OHM 10W 3% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP JOG/FOR datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CABLE 3COND 14AWG YELLOW 250' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 3.6UH 870MA 155 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CONNECTOR 32POS STRT TERM DIN datasheet.pdf