Recom Power R0.25D10-123.3/P-R
R0.25D10-123.3/P-R picture photo
Mfg. Part Number
R0.25D10-123.3/P-R
Brief Description
CONV DC/DC 0.25W 12V +/-3.3VOUT
Datasheet Download
R0.25D10-123.3/P-R.pdf
Availability of R0.25D10-123.3/P-R
QUANTITY
R0.25D10-123.3/P-R Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.25D10-123.3/P-R
Internal Part NumberEIS-R0.25D10-123.3/P-R
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)10.8V
Voltage - Input (Max)13.2V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-3.3V
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)38mA, 38mA
Power (Watts) - Manufacture Series250mW
Voltage - Isolation1kV (1000V)
Package / Case10-SMD Module
Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency60 ~ 70%
Power (Watts) - Max250mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.25D10-123.3/P-R
Related LinksR0.25D10-, R0.25D10-123.3/P-R Datasheet, Recom Power Distributor
R0.25D10-123.3/P-R Details Description
Related parts for R0.25D10-123.3/P-R
REGULTR 15V 0.75A 3 PIN HZ VT HT datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES 33.0K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
MICRO 51POS SKT 20" datasheet.pdf
RES SMD 14.9KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1.5A SFLAT datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf