Recom Power R0.25D10-3.309
R0.25D10-3.309 picture photo
Mfg. Part Number
R0.25D10-3.309
Brief Description
CONV DC/DC 0.25W 3.3VIN +/-9VOUT
Datasheet Download
R0.25D10-3.309.pdf
Availability of R0.25D10-3.309
QUANTITY
R0.25D10-3.309 Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.25D10-3.309
Internal Part NumberEIS-R0.25D10-3.309
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)3V
Voltage - Input (Max)3.6V
Voltage - Output 19V
Voltage - Output 2-9V
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)14mA, 14mA
Power (Watts) - Manufacture Series250mW
Voltage - Isolation1kV (1000V)
FeaturesSCP
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-SMD Module
Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency60 ~ 70%
Power (Watts) - Max250mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.25D10-3.309
Related LinksR0.25D1, R0.25D10-3.309 Datasheet, Recom Power Distributor
R0.25D10-3.309 Details Description
Related parts for R0.25D10-3.309
IC SWITCH SPST SOT23-5 datasheet.pdf
RES 25K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
2MM H.M.,"A" SHROUD,3.9MM datasheet.pdf
RES 4.42 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS PIN datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 14SKT STR PCB datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
IC PCI SW 12LANE 12PORT 324BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS 2.5MM datasheet.pdf