Recom Power R0.25D12-2409/HP
R0.25D12-2409/HP picture photo
Mfg. Part Number
R0.25D12-2409/HP
Brief Description
CONV DC/DC 0.25W 24VIN +/-9VOUT
Datasheet Download
R0.25D12-2409/HP.pdf
Availability of R0.25D12-2409/HP
QUANTITY
R0.25D12-2409/HP Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.25D12-2409/HP
Internal Part NumberEIS-R0.25D12-2409/HP
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)21.6V
Voltage - Input (Max)26.4V
Voltage - Output 19V
Voltage - Output 2-9V
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)14mA, 14mA
Power (Watts) - Manufacture Series250mW
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case12-SMD Module (10 Leads)
Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency60 ~ 70%
Power (Watts) - Max250mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.25D12-2409/HP
Related LinksR0.25D12, R0.25D12-2409/HP Datasheet, Recom Power Distributor
R0.25D12-2409/HP Details Description
Related parts for R0.25D12-2409/HP
IC FILTER 5TH-ORD LOWPASS 8MSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 5V datasheet.pdf