Recom Power R0.25D12-3.309/H
R0.25D12-3.309/H picture photo
Mfg. Part Number
R0.25D12-3.309/H
Brief Description
CONV DC/DC 0.25W 3.3VIN +/-9VOUT
Datasheet Download
R0.25D12-3.309/H.pdf
Availability of R0.25D12-3.309/H
QUANTITY
R0.25D12-3.309/H Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.25D12-3.309/H
Internal Part NumberEIS-R0.25D12-3.309/H
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)3V
Voltage - Input (Max)3.6V
Voltage - Output 19V
Voltage - Output 2-9V
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)14mA, 14mA
Power (Watts) - Manufacture Series250mW
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case12-SMD Module (10 Leads)
Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency60 ~ 70%
Power (Watts) - Max250mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.25D12-3.309/H
Related LinksR0.25D12, R0.25D12-3.309/H Datasheet, Recom Power Distributor
R0.25D12-3.309/H Details Description
Related parts for R0.25D12-3.309/H
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 9POS datasheet.pdf
OPTOCOUPLER DUAL SCR-OUT 6-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V Y5U RADIAL datasheet.pdf
CABLE DUCT COVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 100 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 24.8K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 10W datasheet.pdf