Recom Power R0.25D12-3.312/HP
R0.25D12-3.312/HP picture photo
Mfg. Part Number
R0.25D12-3.312/HP
Brief Description
CONV DC/DC 0.25W 3.3V +/-12VOUT
Datasheet Download
R0.25D12-3.312/HP.pdf
Availability of R0.25D12-3.312/HP
QUANTITY
R0.25D12-3.312/HP Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.25D12-3.312/HP
Internal Part NumberEIS-R0.25D12-3.312/HP
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)3V
Voltage - Input (Max)3.6V
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-12V
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10.4mA, 10.4mA
Power (Watts) - Manufacture Series250mW
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case12-SMD Module (10 Leads)
Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency60 ~ 70%
Power (Watts) - Max250mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.25D12-3.312/HP
Related LinksR0.25D12, R0.25D12-3.312/HP Datasheet, Recom Power Distributor
R0.25D12-3.312/HP Details Description
Related parts for R0.25D12-3.312/HP
RES 1K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC SRL 8CH 10BIT LP 20-DIP datasheet.pdf
IC 8-BIT BUS SW 2-PORT 20-QSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
TPS2052BEVM-293 datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 3A SYNC 16LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 620MA 1.3 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf