Recom Power R0.25DA-3.31212/P-R
R0.25DA-3.31212/P-R picture photo
Mfg. Part Number
R0.25DA-3.31212/P-R
Brief Description
CONV DC/DC 0.25W 3.3V 12/12V OUT
Datasheet Download
R0.25DA-3.31212/P-R.pdf
Availability of R0.25DA-3.31212/P-R
QUANTITY
R0.25DA-3.31212/P-R Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.25DA-3.31212/P-R
Internal Part NumberEIS-R0.25DA-3.31212/P-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesECONOLINE R0.25D
PackagingTape & Reel (TR)
TypeIsolated Module
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)3V
Voltage - Input (Max)3.6V
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 212V
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10mA, 10mA
Power (Watts) - Manufacture Series250mW
Voltage - Isolation1kV (1000V)
Package / Case10-SMD Module
Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency60 ~ 70%
Power (Watts) - Max250mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.25DA-3.31212/P-R
Related LinksR0.25DA-3, R0.25DA-3.31212/P-R Datasheet, Recom Power Distributor
R0.25DA-3.31212/P-R Details Description
Related parts for R0.25DA-3.31212/P-R
RES SMD 57.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT PAR 1.5MSPS 24TSSOP datasheet.pdf
FRAME GROMMET SPLIT PLASTIC GRAY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC MOD DVR/FET W/VREG 56MLP 8X8 datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1% 0.4W 0204 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 154 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf