Recom Power R0.5Z-1215/HP
R0.5Z-1215/HP picture photo
Mfg. Part Number
R0.5Z-1215/HP
Brief Description
CONV DC/DC 0.5W 12VIN 15VOUT
Datasheet Download
R0.5Z-1215/HP.pdf
Availability of R0.5Z-1215/HP
QUANTITY
R0.5Z-1215/HP Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.5Z-1215/HP
Internal Part NumberEIS-R0.5Z-1215/HP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package33
SeriesECONOLINE R0.5Z
PackagingTube
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)11.4V
Voltage - Input (Max)12.6V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)33mA
Power (Watts) - Manufacture Series500mW
Voltage - Isolation2kV (2000V)
Package / Case10-SMD Module (6 Leads)
Size / Dimension0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency66%
Power (Watts) - Max0.5W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.5Z-1215/HP
Related LinksR0.5Z-, R0.5Z-1215/HP Datasheet, Recom Power Distributor
R0.5Z-1215/HP Details Description
Related parts for R0.5Z-1215/HP
RES SMD 1.02K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf