API Delevan 5022-181H
5022-181H picture photo
Mfg. Part Number
5022-181H
Brief Description
FIXED IND 180NH 2.915A 43 MOHM
Datasheet Download
5022-181H.pdf
Availability of 5022-181H
QUANTITY
5022-181H Order Process
Ship out your order
Specifications of 5022-181H
Internal Part NumberEIS-5022-181H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance180nH
Tolerance±3%
Current Rating2.915A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)43 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant500MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5022-181H
Related Links5022, 5022-181H Datasheet, API Delevan Distributor
5022-181H Details Description
Related parts for 5022-181H
TERM RING TONGUE STR 6AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 20% 760VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT VERT 2POS W/GUIDES datasheet.pdf
IC TX FSK/GFSK ISM BAND 32LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 9.53 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 10K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 20V 3.9A 6TSOP datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf